kredyt hipoteczny

W jakim banku najbardziej opłaca się brać kredyt hipoteczny

Kredyt hipoteczny to jeden z tych kredytów, która zwykle opiewają na naprawdę wysokie kwoty. Gdy bank pożyczka nawet kilkaset tysięcy zł, procedury są stosunkowo mocno zaawansowane, a stopień weryfikacji wypłacalności klienta również jest bardzo szczegółowy. Analitycy banku muszą między innymi określić zdolność kredytową, czyli ocenić, jak duży kredyt mogą przyznać konkretnemu konsumentów

Po co ustala się zdolność kredytową

Na początek analitycy banku ustalają zdolność kredytową konkretnego konsumenta. Zdolność kredytowa oznacza maksymalną kwotę, na którą bank może udzielić kredytu. Jest ona zależna między innymi od dochodów konkretnego klienta, ale też od jego wydatków, które są zróżnicowane na przykład w zależności od liczby członków rodziny. Biorąc pod uwagę różne dane analitycy ustalają zdolność kredytową. Oczywiście samemu również można sprawdzić, na jaki kredyt maksymalnie można liczyć. Wystarczy uzupełnić kalkulator zdolności kredytowej online, który bez trudności można znaleźć na stronie internetowej konkretnego banku. Będą w nim zawarte informacje o obecnym oprocentowaniu tego typu kredytów, ale też na przykład o sumie prowizji, jaką płaci się podpisując umowę kredytową.

W jakim banku brać kredyt hipoteczny

Oferta banków w aspekcie kredytów hipotecznych może się naprawdę różnić. W różnych bankach może być klientowi naliczona różna zdolność kredytowa. Oczywiście nie musi się ona jakoś znacznie różnić, jednak czasami różnice mogą sięgać nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Co to oznacza w praktyce? Że w jednym banku możemy dostać wyższy kredyt, w innym zaś niższy. Należy wybrać bank dający nam maksymalną zdolność kredytową, ale też taki który nalicza najmniejsze prowizje, nie ma ukrytych dodatkowych kosztów ( na przykład konieczność wykupienia różnych ubezpieczeń). Ostatnio bardzo ważny parametr, który należy wziąć pod uwagę, to oprocentowanie kredytu w skali roku ( powinno być jak najniższe).

Secured By miniOrange