kredyt gotówkowy

Czy kredyty online są bezpieczne?

Kiedyś aby wziąć kredyt, niezbędne było dopełnienie szeregu formalność. Wypełnianie mnóstwa papierów w banku, poświadczenia żyrantów, sprawdzanie zdolności kredytowej. Ostatecznie nie każdy dostawał kredyt. Teraz to banki i rozmaite firmy pożyczkowe nakłaniają nas do wzięcia kredytu, reklamując swoje produkty. Coraz więcej rzeczy robimy przez internet, pojawiły się więc także kredyty online. Czy jednak ta forma pożyczania gotówki jest bezpieczna?

Na czym polegają kredyty online?

Kredyty online, jak sama nazwa wskazuje, bierzemy przez internet, wypełniając stosowny formularz na stronie banku. Dzięki temu nie musimy wielokrotnie pojawiać się w placówce instytucji finansowej. Jest również możliwość załatwienia wszystkiego przez internet, nie pojawiając się ani razu w oddziale – w tym wypadku jednak kwota, jaką jesteśmy w stanie uzyskać, jest znacznie niższa.

Czy kredyty online są bezpieczne?

Obawy wielu osób budzi bezpieczeństwo brania kredytów przez internet, gdyż co jakiś czas w mediach słyszy się o atakach hakerów czy problemach z systemami informatycznymi. Na szczęście większość banków stosuje rozmaite metody zapobiegania oszustwom i problemom z kredytami online. Często tożsamość osoby biorącej kredyt potwierdza się telefonicznie. Warto jednak pamiętać, że duża część odpowiedzialności za bezpieczeństwo działań wykonywanych na komputerze leży po naszej stronie.

O co zadbać korzystając z bankowości internetowej i chcąc wziąć kredyt online?

Najważniejszy jest dobry program antywirusowy w aktualnej wersji, działający w tle. Pamiętajmy o regularnym skanowaniu dysku. Logując się na stronę banku, upewnijmy się, że korzystamy z oryginalnej wersji strony oraz że połączenie jest szyfrowane – to zwiększy nasze bezpieczeństwo.

Secured By miniOrange